
Leerlingen Heyerdahl College lopen een bliksemstage op de bouwplaats in de Grunobuurt in Groningen
Leerlingen Heyerdahl College lopen een bliksemstage op de bouwplaats in de Grunobuurt in Groningen
‘Mooi om jonge mensen kennis te laten maken met ons vak en onze branche’
Onlangs ontving Trebbe acht leerlingen en twee docenten van het Heyerdahl College uit Groningen op de bouwplaats van het appartementencomplex Tender in de Grunobuurt in Groningen. De leerlingen kwamen in de vorm van een bliksemstage, een initiatief van JINC, een dagdeel meelopen met uitvoerder Tjerk Mulder.
Uitleg, rondleiding én dan zelf de handen uit de mouwen
Na een korte presentatie over Trebbe en de bouwbranche kregen de leerlingen een uitleg over BIM en hoe dit ingezet wordt bij de realisatie van het appartementencomplex. Vervolgens was het tijd voor een rondleiding over de bouwplaats van uitvoerder Tjerk Mulder. Hij vertelde over de bouw in het algemeen en over de bouw van het appartementencomplex dat Trebbe voor woningcorporatie Nijestee realiseert. Ook was er tijd om een kijkje te nemen in de binnentuin van het appartementencomplex Regulateur dat Trebbe onlangs heeft opgeleverd. Daarna was het tijd om zelf de handen uit de mouwen te steken. De leerlingen timmerden in de zaagloods op de bouwplaats, onder leiding van de uitvoerder, een vogelhuis.
Mooi om via JINC een blik achter de bouwhekken te geven
Tjerk kijkt terug op een geslaagde bliksemstage. “Het is mooi dat we op deze manier jongeren een blik achter de bouwhekken en in de keet kunnen geven. De ontwikkel- en bouwbranche is een hele toegankelijke branche, waar iedereen wel een (werk)plek kan vinden. Dat besef bij jongeren is belangrijk, want naast dat we een prachtig vak hebben, hebben we ook een forse bouwopgave met elkaar in te vullen én daar zijn mensen voor nodig.”
Over JINC
De bliksemstages worden georganiseerd door JINC. Dit is een organisatie die jongeren helpt spelenderwijs kennis te maken met economie en werk. “Tijdens de Bliksemstages zien de jongeren welke mogelijkheden er zijn op de arbeidsmarkt. Onze doelgroep wordt vaak verteld wat ze allemaal niet kunnen, projecten als deze laten hen zien wat ze juist wél kunnen,” zegt Steven Koperdraat, Sr. projectmedewerker bij JINC. Trebbe is partner van JINC en organiseert jaarlijks meerdere bliksemstages op verschillende vestigingen. “We hebben als familiebedrijf en ontwikkelende bouwer een grote maatschappelijke verantwoordelijk en die nemen we ook. JINC en haar missie om te strijden voor een maatschappij waarin achtergrond de toekomst niet bepaalt, past daar goed bij”, vertelt Marinus den Harder, directeur bij Trebbe. Trebbe organiseert vanuit verschillende vestigingen bliksemstages én onlangs nam Marinus den Harder, namens Trebbe, deel aan Baas van Morgen.