Hoogste punt Natuurzicht Gouda

Hoogste punt Natuurzicht in Gouda

‘Samen bouwen aan geluk’

Na een bouwtijd van bijna een jaar bereikten Woonpartners Midden-Holland en Trebbe het hoogste punt in de bouw van het appartementencomplex Natuurzicht in Gouda. Natuurzicht wordt een nieuw, duurzaam appartementencomplex dat straks plaats biedt 46 betaalbare, gezonde appartementen. Het hoogste punt is een belangrijke mijlpaal binnen de bouw. Ook op de bouwplaats van Natuurzicht ging deze mijlpaal niet onopgemerkt voorbij. Traditiegetrouw werd het hoogste punt gemarkeerd met een vlag onder toeziend oog van de bouwplaatsmedewerkers.

Natuurzicht in Westergouwe

De 46 appartementen, bestemd voor de sociale huur, worden gerealiseerd in Westergouwe in Gouda. Dit is een jonge woonwijk, gelegen aan de westelijke rand van Gouda, met volop ruimte voor groen en ontmoeting. Natuurzicht biedt plaats aan 45 driekamerappartementen, met een gemiddeld vloeroppervlak van 69 m2 en één tweekamerappartement met een vloeroppervlak van 58 m2. Iedere woning heeft een eigen berging en een eigen balkon. Het appartementencomplex is ook voorzien van een gemeenschappelijke fietsenstalling, scootmobielruimte en een ruime entree. “Wij zijn ontzettend trots op het bereiken van deze mijlpaal,” zegt directeur bestuurder Diederik Hommes van Woonpartners Midden-Holland. “Dit project is een prachtig voorbeeld van hoe we streven naar kwaliteit, duurzaamheid en innovatie in al onze projecten. We kijken ernaar uit om Westergouwe Natuurzicht te zien groeien tot een inspirerende en levendige woongemeenschap.”

“Dit project is een prachtig voorbeeld van hoe we streven naar kwaliteit, duurzaamheid en innovatie in al onze projecten.”



Directeur-bestuurder Diederik Hommes van Woonpartners Midden-Holland.

Natuurzicht Gouda

natuurzicht1


Goed ingepast in de omgeving en duurzaam

Natuurzicht wordt gerealiseerd naar een ontwerp van SVP architecten. Het ontwerp heeft rijke accenten en mooie metselwerkverbanden. Iedere gevel is voorzien van een accent met een verwijzing naar de plaats, waar vanuit die zijde van het gebouw op uit wordt gekeken. Ook is de entree aangezet met een extra accent in de gevel. Het gebouw wordt gerealiseerd met onderhoudsarme materialen en ook de appartementen zijn duurzaam te noemen. Voor de bewoners betekent dit dat zij een hoog wooncomfort met een lagere energielast kennen. De appartementen worden aangesloten op een warmtekoude-opslaginstallatie, hiermee wordt de woning verwarmd, maar deze kan de woningen ook koelen. Westergouwe is een wijk die volop ruimte aan natuurinclusiviteit biedt. Natuurzicht doet haar naam eer aan, er worden verschillende type nestkasten in de gevel van het gebouw verwerkt.

 

Natuurzicht Gouda

“Dankzij de inzet van de mensen hier op de bouwplaats kunnen de bewoners begin volgend jaar hier een heel fijn huis betrekken.”



Dimitri Veldhoen adjunct-directeur

De planning

De eerste paal werd vorig jaar, eind juni geslagen. Een klein jaar later is het tijd voor de volgende mijlpaal; het hoogste punt. Dimitri Veldhoen, adjunct-directeur bij Trebbe is blij met deze mijlpaal: “Het hoogste punt is een geweldig mooi moment om samen stil te staan bij al het werk dat verzet is. Hier is het afgelopen jaar in weer en wind, in regen en zon gewerkt aan dit nieuwe gebouw. Dankzij de inzet van de mensen hier op de bouwplaats kunnen de bewoners begin volgend jaar hier een heel fijn huis betrekken.” Naar verwachting beslaat de totale bouwtijd bijna anderhalf jaar en kunnen de nieuwe bewoners eind dit jaar hun intrek nemen in hun nieuwe appartement. De verhuur van de appartementen start na de zomer.

Samen verder bouwen aan betaalbaar (woon)geluk

Voor Trebbe is dit het derde project dat zij voor Woonpartners Midden-Holland realiseert. Eerder zijn er veertig sociale huurappartementen in Zuidelijk Stempel West gerealiseerd. En eerder leverde Trebbe De Gouwe en De IJssel op. 38 van de in totaal 67 appartementen zijn bestemd voor Woonpartners Midden-Holland.