
Achter de bouwhekken bij… Maggie’s Center Groningen
Achter de bouwhekken: Maggie’s Center Groningen
In ‘Achter de bouwhekken’ nemen we je mee in de wereld van de projecten van Trebbe. Op het terrein naast de Protonenbunker bij het UMCG bouwen BAM Bouw en Techniek, Trebbe, Van Wijnen, Rottinghuis’ Aannemingsbedrijf en Homij aan een bijzonder gebouw dat vanaf volgend voorjaar een plek biedt aan iedereen die te maken krijgt met kanker.
Eerste Maggie’s Center in Nederland
Het eerste Maggie’s Center in Nederland wordt in Groningen gebouwd. Dit wordt een plek waar (ex)kankerpatiënten en hun naasten terecht kunnen voor praktische, emotionele en sociale steun. Het concept is afkomstig uit Groot Brittannië, waar sinds 1996 verschillende van zulke centra onder architectuur zijn gebouwd. Het doel is om een omgeving te creëren, waarbij architectuur een belangrijke rol speelt bij het genezingsproces. En dat is wat nu ook in Groningen wordt verwezenlijkt.
De juiste klik
Het principe Healing Environment is een belangrijke pijler binnen Maggie’s Center. De essentie hiervan berust op de gedachte dat de omgeving waarin mensen verblijven van invloed is op hun gezondheid. Dat een goed ontworpen gebouw bijdraagt aan de genezing van de patiënt. Dat is ook zichtbaar in het ontwerp voor Maggie’s Groningen van architect Marlies Rohmer. Maggie’s Groningen omvat twee verdiepingen en voldoet aan de meest recente BENG-eisen. De bouw startte in februari dit jaar en nadert langzaam maar zeker het eindpunt. Op het terrein van het UMCG wordt op dit moment vooral hard gewerkt aan de afbouw van dit bijzondere project. “Het loopt als een trein,” aldus Wim Venema, uitvoerder. “Met vijf verschillende bedrijven bouwen we dit project en dat loopt heel goed. We hebben de juiste klik in dit team.”
Het eindresultaat wordt steeds meer zichtbaar
In de afgelopen periode is de gevel afgemaakt, zijn er binnenwanden geplaatst, heeft de voormontage voor de installaties plaatsgevonden en is er vloerverwarming aangebracht. Nu alle ‘techniek’ bijna klaar is, wordt er steeds meer zichtbaar van het eindresultaat. Zo krijgen de vloeren van de gangen en toiletten een bijzondere ‘pebble-stone’ vloer. Worden de wanden afwerkt met hout en krijgen alle gebruiksruimten een sfeervolle pvc-vloer.
“
“Met vijf verschillende bedrijven bouwen we dit project en dat loopt heel goed. We hebben de juiste klik in dit team.”
Wim Venema, uitvoerder
Casco en afbouw vloeiend in elkaar over
“Harryvan verzorgt een aantal interieurelementen. Dit nemen wij mee onze afbouwfase. Zo lopen de werkzaamheden tussen casco en afbouw vlekkeloos in elkaar over,” verteld Venema. “Ook qua installaties schiet het op.” De duurzame installatie is nagenoeg klaar. Voorzien van zonnepanelen en een warmtepomp die onlangs is geplaatst, wordt Maggie’s Groningen duurzaam verwarmd.
Maggie’s nadert voltooiing
Nu de bouw in en om het pand de voltooiing nadert is er ook aandacht voor de afwerking van het buitenterrein. Achter het gebouw is een betonvlonder gestort. Hierop worden pergola’s gemonteerd die straks fraaie en beschutte buitenruimte vormen. Volgens planning levert het bouwteam Maggie’s einde jaar casco op. Daarna is er nog tijd nodig voor de inbouwpakketten, inrichting en aanleg van de bijzondere tuin, naar ontwerp van Piet Oudolf.