Girls’day ook bij Trebbe

Girls’day ook bij Trebbe

7 april was het nationale Girls’day in Nederland. Girls’day is een initiatief om meer meiden kennis te laten maken met én te enthousiasmeren voor bèta, techniek en IT. En dat is hard nodig. Slechts 14% van de technische professionals in Nederland is vrouw. Trebbe opende de poorten van de bouwhekken én de deuren van LIV om dertien meiden te ontvangen en mee te nemen in wereld van ontwikkeling en bouw. “Diversiteit is een belangrijk thema binnen de bouw en Trebbe. Het is mooi dat er initiatieven als Girls’day zijn om meiden al vroeg enthousiast te maken voor onze prachtige branche”, vertelt Marinus den Harder, directeur bij Trebbe.

52

44

31

47

Uitleg én dan zelf de handen uit de mouwen

De dag  begon in Woonbelevingscentrum LIV. Hier werden de meiden ontvangen, kregen ze een rondleiding én werd er meer verteld over Trebbe, de vrouwen die bij Trebbe werken en over LIV. Daarna was het tijd om zelf de handen uit de mouwen te steken. Er werden zelf fotohouders in elkaar getimmerd, moodboards gemaakt en er werd een levensgrote woning ingericht.

Diversiteit is belangrijk

De dag werd afgerond met een rondleiding op de bouwplaats van Fort Krayenhoff. Hier realiseert Trebbe in opdracht van BPD gebiedsontwikkeling 42 appartementen. Hoofduitvoerder Arie Bauman verzorgde de rondleiding van de meiden. “Het is goed dat Girls’day er is. Je kan niet vroeg genoeg beginnen met het enthousiasmeren van jonge mensen voor de bouw. Ik hoop dat we een aantal meiden in de toekomst mogen verwelkomen binnen onze branche!” Ook de deelnemers blikken terug op de dag. De 13-jarige Anna vertelt dat Girls’day een leerzame ervaring was. “Mijn vader werkt in de bouw, daarom heb ik me aangemeld voor deze dag. Ik vond het enorm leuk om alle verschillende activiteiten bij LIV te doen. En vooral het bezoek aan de bouwplaats vond ik erg leerzaam, nu weet ik zeker dat ik ook de bouw in wil net als mijn vader.”