Voorovereenkomsten getekend voor eerste 500 woningen Nieuw Legmeer

Voorovereenkomsten getekend voor eerste 500 woningen Nieuw Legmeer

De ontwikkeling van Nieuw Legmeer gaat een nieuwe fase in. Op 2 en 3 december 2025 heeft wethouder Floor Gordon met gebiedsontwikkelaars AM en Trebbe-De Nijs de eerste voorovereenkomsten voor woningbouw getekend. Daarmee komt de realisatie van de eerste 500 woningen aanzienlijk dichterbij.

Gefaseerde ontwikkeling

Nieuw Legmeer wordt gefaseerd aangelegd en gaat uit van een woon-werkwijk met circa 4.400 woningen. De eerste fase biedt ruimte aan ongeveer 1500 woningen, waarvan de nu getekende voorovereenkomsten voor 500 woningen het startpunt zijn. Deze fase richt zich op de oost- en zuidzijde van Legmeer waar direct kan worden gestart met woningbouw omdat hier geen bedrijven zijn die vanwege milieucontour beperkingen opleggen. Naast woningen ontwikkelen beide ontwikkelaars ook voorzieningen op de begane grond van de woongebouwen.

“Met het ondertekenen van deze voorovereenkomsten zetten we een belangrijke stap in de transformatie van Legmeer. Dit is het begin van een nieuwe wijk die inspeelt op de woningbehoefte en ruimte biedt aan bedrijvigheid.”

Floor Gordon, wethouder ruimtelijke ordening

Wonen en werken

In de voorovereenkomsten zijn de kaders voor de bouwplannen, de financiële afspraken en de samenwerking vastgelegd. De komende periode werken de partijen de plannen verder uit en bereiden zij een anterieure overeenkomst voor, waarin de definitieve afspraken worden opgenomen.

Ook sociale huurwoningen

De eerste woningen verrijzen op de locaties van de voormalige fabriek van Martinez Chocolade en een voormalig kantoorpand aan Bouwerij 46 op bedrijventerrein Legmeer. Beide locaties liggen langs de inrit aan de Zagerij. Met AM is een overeenkomst gesloten voor circa 340 woningen, met Trebbe-De Nijs voor ca. 160 woningen. Onderdeel van de plannen is de bouw van ruim 130 sociale huurwoningen, die door Woningcorporatie Eigen Haard worden afgenomen en verhuurd.

Trots op samenwerking

Coen Hofland, directeur Ontwikkeling bij AM: “Wij zijn trots bij te dragen aan de realisatie van de duurzame gebiedsontwikkeling Nieuw Legmeer. Met bijzondere aandacht voor betaalbaarheid en leefbaarheid geven we een krachtige impuls aan Amstelveen.”

Hein Trebbe jr., namens ontwikkelcombinatie Trebbe-De Nijs: “Deze overeenkomst is een volgende stap in Nieuw Legmeer en het resultaat van een sterke samenwerking tussen woningcorporatie Eigen Haard en de ontwikkelcombinatie Trebbe-De Nijs. Maar ik ben er vooral trots op dat we kunnen bijdragen aan het verkleinen van het woningtekort in een regio waar de druk op de woningmarkt enorm is. Op naar de volgende stap.”